joi, 20 martie 2008

Asa da! (2)


Sunt si mai fericita sa va anunt ca proiectul meu si al Andrei pentru Colocviul National Marin Sorescu a luat locul 3!

duminică, 16 martie 2008

Asa da!

Sunt mandra sa anunt ca revista "Si noi", redactata de Madalina T. a castigat locul 1 in cadrul concursului organizat cu ocazia Colocviului National Marin Sorescu. Bravo ei! Bravo celor care au contribuit! Eu am vazut revista si pot sa spun ca arata grozav, asa ca... inca se poate! La mai mare:D

sâmbătă, 15 martie 2008

vineri, 14 martie 2008







Asa e viata, ca un puzzle ce trebuie construit cu grija.

O piesa pusa gresit poate duce la prabusire...

Decizii

Here I am again, in front of this empty page, in front of my empty conscience. It's so hard to choose when you know the stake! What shall I do? Who could understand what I'm going through? I know that everyone gets scared when it comes to proving who you really are, but the question spins in my head like the Earth around the sun.
I'm not gonna write empty words, I just wanna advice you to follow your senses. Your twisted phrases won't mean anything- you can't hide behind them forever. This is what I'm going to do tonight- break through. I hope I'm doing the right thing, but anyway it all comes to an end. You'll see...

marți, 12 februarie 2008

Criticilor mei

Cui nu-i place sa nu se uite.
Mai bine taci daca nu ai nimic de spus.
Decat sa ma enervezi, vezi-ti de treaba ta; eu nu ma iau de nimeni fara motiv.
Spun ce vreau eu, nu ce vrei tu; pentru asta ai gura.
NU raspund la provocari; poti sa ma barfesti cat vrei.
Imi pasa, omoara-ma daca vrei sa ramai fara o opinie sincera.
Niciodata nu privesc pe cineva ca pe un dusman, dar actiunile tale pot schimba felul in care ma uit la tine.
Invat pentru ca pot, pentru ca vreau, pentru ca nu am nimic mai bun de facut, spre deosebire de tine.
Te las in pace atata timp cat ma lasi si tu.
Crede-ma, imi cunosc prietenii mult mai bine decat ii stii tu pe ai tai.
Nu lua toate astea in nume de rau, shit happens!

Explozie de entuziasm

Iata-ma iar in fata calculatorului...in ultima vreme asta se intampla din ce in ce mai des.E grav zic eu, dar drogul nu te lasa asa usor! Astazi am avut poate una dintre cele mai "speciale" zile. Azi e ziua in care mi-am dat seama ca nu se mai merita frate! Tocmai de-asta stau aici scriind cuvinte pe care doar vreo 2-3 persoane le vor intelege.
Dupa cum se spune, sa incep cu inceputul!Dupa 4 ore obisnuite pentru ziua de marti, una in care sa intri in pamant de rusine pentru ca nu sti ce sa raspunzi si una in care moralul fiecaruia intra in conflict cu cel al colegului, a urmat punctul culminant si credeti-ma, niciodata nu mai vreau sa trec prin asa ceva!
Urasc indiferenta, e mai rea decat aroganta(pe care iar nu o suport). Dar o combinatie intre astea doua...ma depaseste. Mereu mi s-a zis ca sunt prea calma...dar nu ma bruscati!!!Daca ma scoate cineva din calmul obisnuit, nu il vad bine. Cu atat mai rau cu cat este o persoana de la care nu ma asteptam! Nu asa se interactioneaza cu cei din jurul tau domne!Daca dupa atatia ani de munca you can not cope with that, then resign!
Mi se intampla ceva ce rar mi-e dat sa traiesc! Ma simt proasta...nu pentru ca as fi(in adevaratul sens al cuvantului), ci pentru ca nu pot sa suport delasarea din jurul meu! E aiurea, e rau, e foarte rau! Eu nu sunt asa si de aceea vreau ca si cei din jurul meu sa nu fie. Nu va pot schimba, dar va pot observa. Nu va pot schimba, dar va pot atentiona. Ce e mai important, eu NU va pot ignora!
Am ceva de lucru acum, chiar daca de-abia a inceput scoala si imi vad colegii care mai de care mai adormit si mai dezinteresat. Sper sa iasa bine proiectul si sa isi dea unii seama ca inca se mai poate!Am fost 9F, aia laudati de toata lumea. Nu stiu de ce, dar devenim opusul celor de acum aproape 3 ani. Nu ziceti ca nu e asa, pentru ca va mintiti singuri. Nu e nevoie sa recunoasteti asta, dar macar faceti ceva. Eu una o sa fac...mai vedem daca vreo alta zi "speciala" nu ma va impiedica.